Skip to content Skip to footer

Neden biz?

  • Uygun Fiyat
  • Uzman Ekip
  • Kesin Çözüm
  • 7/24 Çalışma Prensibi
  • Garantili Sonuç

Etkin ilaçlama

Etkin ilaçlama şirketi olarak, şirketimiz uzman personeli tarafından her tür böcek, kemirgen ve sürüngen için ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Ancak, hangi tür böcekten şikayetçi olduğunuzu, ne zaman başladığını ve kaynağının neresi olduğunu doğru bir şekilde belirtirseniz, ilaçlama sonrası daha kesin ve etkili sonuçlar elde edilebilir. Böcek ilaçlarının etkisi, kullanılan ürüne ve ortamın fiziksel yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Genellikle ilaç prospektüslerinde 4-6 ay arasında etki süresi ve yüzeyde kalıcılığı belirtilmektedir. İlaçlama sonrası, ilacın yüzeyde kalma olasılığı olmadığı için, su ile temizlik yapılabilmektedir. Bazı İzmir ilaçlama şirketleri, apartmanlara 12 ay garanti verdiğini taahhüt eden ilaçlama broşürleri sunmaktadır.

Biyosidal ürünler olarak kullanmakta olduğumuz ilaçlar, türe ve zararlıya göre değişmektedir. Yürüyen haşere ve böcek ilaçlamasında kokusuz ilaçlar olarak K.Othirine SC 50, Icon 10 CS, Draker 10.2, Depest, Solfac WP 10 kullanmaktayız. Hamam böceği ilaçlamasında ise Goliath, Maxforce Jel, Fibron Jel gibi jel ilaçlar kullanıyoruz. Yürüyen haşere ve böcek ilaçlamasında kokulu ilaçlar olarak Solfac EC 50, Rokcyper, Aqua Kothirine gibi ilaçlar kullanıyoruz.

Böcek ilaçları, sadece böcek ve termit solunumu yapan, ciğersiz hayvanların zarar görmesi için üretilir. Yaşam alanlarımızı haşere ve böcek türü zararlılardan korumak için yapılan ilaçlama uygulamalarındaki kullanılan ilaçlar, uygun dozlarda ve uygun yerlere kullanıldığında, bizlere zarar vermez. Bu ilaçlar, haşerelerin gezdiği, barındığı ve ürediği yerlerde en fazla 180 gün etkilidir.

En etkili böcek ilaçlama zamanı İzmir için Nisan başından Haziran sonuna kadar olan 90 günlük süreçtir. Ancak, özellikle İzmir gibi yerlerde yaşayanlar için böcek ilaçlamanın belirli bir zamanı yoktur.

Bilinmesi gerekenler

Etkin ilaçlama her türlü böcek ,kemirgen ve sürüngene karşı konusunda uzman arkadaşlarca ilaçlama yapmaktadır. Ancak görüşme esnasında şikayetinizin hangi böcek türü olduğunu ne zaman başladığını kaynağın neresi olduğunu tam ve eksiksiz olarak belirtirseniz yapılacak ilaçlamadan sonra kesin ve daha kolay sonuç alınır.
Yaşam alanlarınızda bulunan, böceklere karşı yapılan böcek ilaçlarının etkisi, ortamın fiziki yapısına göre değişiklikler göstermektedir. Haşere önleme için üretilen böcek ilaçları normal şartlar altında, 4-6 ay arası etki süresi ve yüzeyde kalıcılığı oldukları ilaç prospektüsleri de belirtilmektedir.Ancak yapılan böcek ilaçlaması sonrasında, ilaç uygulanan alanlarda yapılacak olan, su ile temizliklerde yüzeyde ilacın kalma olasılığı bulunmamaktadır. Bazı izmir ilaçlama şirketleri, yapılan ilaçlama uygulamalarına 12 ay garanti vermektedirler.
Bu ilaçlar hangileridir? sorusuna tür ve zararlılara karşı kullanmakta olduğumuz biyosidal ürünler şunlardır.Yürüyen Haşere ve Böcek İlaçlamasında Kullandığımız Kokusuz İlaçlar. K.Othirine SC 50,Icon 10 CS, Draker 10.2, Depest, Solfac WP 10 Jel Hamaböceği İlaçlamasında Kullandığımız Jel İlaçlar Goliath, Maxforce Jel, Fibron Jel Yürüyen Haşere ve Böcek İlaçlamasında Kullandığımız Kokulu İlaçlar Solfac EC 50, Rokcyper, Aqua Kothirine,

Böcek ilaçları, sadece böcek ve terake solunumu yapan, ciğersiz hayvanların zarar görüp,
etkilenmesi için üretilmişlerdir. Yaşam alanlarınızı haşere ve böcek türü zararlılardan
korumak için yapılan, ilaçlama uygulamalarındaki kullanılan ilaçlara uygun, ilaç ve uygun
dozlarda en önemlisi ise uygun yerlere kullanıldığı taktirde, bizlere zarar vermez, haşerelerin
gezdiği, barındığı, ürediği yerlerde bulunan böcek ilaçları böcekler için en çok 180 gün etkili
olmaktadır.

İzmir için en etkili böcek ilaçlama zamanı, NİSAN başında başlayıp, Haziran sonuna kadar arada kalan 90 günlük zaman, apartman böcek ilaçlama, ev böcek ilaçlama, haşere ilaçlama için en uygun zamandır.
Özellikle İzmir’de yaşıyorsanız eğer, böcek ilaçlamanın zamanı ve böcek ilaçlamanın tarihi yoktur. Yaz ve kış aylarındaki mevsim sıcaklıklarının, bir birine yakın olması, kış mevsiminin artık çok soğuk olmaması ve küresel ısınmadan dolayı, böcek ilaçlama zamanı yılın 12 ayı gerçekleştirilebilir. Özellikle Alman tipi hamaböcekleri, kalorifer böcekleri uzun yıllar yaşam döngülerine devam etmektedirler.
Eğer Mücadele veya ilaçlama yapacak olduğunuz, böcek türü kalorifer böceği veya Alman tipi hamamböceği, olduğuna eminseniz, size tavsiyemiz bu böcek türü için profesyonel bir firmadan destek almanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu böcek için harcayacağınız, ilaç parası, verecek olduğunuz emek ve tüm bunları yapmanıza rağmen bir türlü bitiremeyecek olduğunuz böcek sizi zorlayacaktır. Kalorifer böceği ve tahtakurusu ilaçlamasını işini gerçekten başarı ile gerçekleştiren, işinde uzman ve gerçek yorumları bulunan ilaçlama firmalarına yaprtırmanızı tavsiye ederiz. Kalorifer Böceği En Çok Nerelerde Yaşar? Kalorifer böcekleri genellikle, çoğunlukla pis, gıda kalıntılarının bulunduğu, temizlik yapmayı sevmeyen kişilerin, çalıştığı ortamlarda ve bu işleri takibini yapmayan işletmecilerin, işlettikleri işletmelerde ilaçlama ücretini vermeyen, kişilerin işletmiş oldukları, işyerlerinde yaşarlar.Kalorifer böcekleri bir taşınma ile işletmelere gelirler. Temiz işletmelerde, işine saygı gösteren işletmelerde, kalorifer böceğinin, ilk başlangıçının tespiti kolayca yapılarak, tüm üretim tesisini,tüm işletmeyi sarmasının önüne geçilmiş olunur.
Nemli ortamları, sıcak olan her yeri ve en çokta yağ ve nişasta bulunan her yeri çok sever
Her iki böcek türü de, aynı familyadan gelse de, yaşam alanları, fiziki yapıları, yaşam süreleri ve hatta ilaçlara karşı, dirençleri bile farklılıklar göstermektedir. İki böcek türü arasındaki, en basit örnek hamamböcekleri 4 ay kadar yaşayabilmektedir. Alman tipi hamaböcekleri, kalorifer böcekleri 12 aya kadar yaşabilmektedirler. İki böcek türü arasındaki em büyük benzerlik ise, geceleri harelet halinde olmalarıdır.
Amerikan tipi hamamböcekleri, ön ayakları ve arka ayaklarındaki tırnakımsı dikenler sayesinde, 9 katlı bir apartmanın en üst katına bile tırmanarak çıkabilirler. Bazen tırmanmak zor gelirse kanatlarını kullanarak uçabililerde.
Bu tavsiyeler, evde haşere problemlerini önlemeye ve evdeki hijyen seviyesini artırmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, nem problemlerinin erken tespit edilmesi ve giderilmesi, evdeki haşere problemlerinin azaltılmasına da yardımcı olabilir.Mutfak alanında yapılan temizlik, yiyecek artıklarının ve kırıntıların kurtulması için önemlidir. Bulaşıkların hemen yıkanması, tezgahların temizlenmesi ve zeminin iyice temizlenmesi, haşere ve böceklerin besin kaynağı bulmasını önleyecektir. Ayrıca, su kaynaklarının düzenli olarak kontrol edilmesi ve kurutulması, nem seviyelerini kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır.Çöp kutusu kullanımı da çok önemlidir. Kapaklı bir çöp kutusu kullanarak haşerelerin içeri girmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca, kullanılmayan eşyaların atılması veya düzenli olarak kontrol edilmesi, haşere ve böceklerin yuva yapmasını önleyecektir.Son olarak, nem sorunları da haşere ve böceklerin oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle, sızdıran musluklar ve borular gibi nem kaynaklarını düzeltmek, nem seviyelerini kontrol altında tutmak ve nemli alanları düzenli olarak kontrol etmek çok önemlidir. Kapı ve pencere contalarının kontrol edilmesi de nem problemlerinin tespit edilmesine yardımcı olacaktır.
× Nasıl yardımcı olabiliriz?